Duży w podróży

10 najlepszych lokali, które trzeba odwiedzić we Lwowie. Koniecznie!

W relacji z pięciodniowego pobytu we Lwowie pisałem o świetnych restauracjach i pubach, które serwują klientom moc niecodziennych atrakcji. Oto lista 10 najlepszych lokali, jakie koniecznie trzeba odwiedzić podczas wizyty w tym mieście.

Uwaga! Opis zdradza część niespodzianek, jakie czekają na odwiedzających! Jeśli nie chcesz stracić elementu zaskoczenia lepiej pomiń część opisową!

Masoch Cafe

Nazwa lokalu wzięła się od nazwiska Leopolda von Sacher-Masocha i jej głównym motywem jest oczywiście masochizm. Możesz więc na własne życzenie dostać pejczem po plecach lub spróbować nalewki na ostrej papryczce, której moc prawie na pewno poczujesz dwukrotnie – jeśli wiesz, co mam na myśli. Atrakcyjne kelnerki z pewnością pomogą Ci odkryć „przyjemność” płynącą z zadawanego bólu. Wystarczy poprosić.

Dom Legend

Niezwykła kamienica wypełniona legendami Lwowa. Każde piętro przeniesie Cię w inny wymiar, a klimat i wystrój na długo pozostaną w pamięci. Nie zapomnij wejść na dach, gdzie zobaczysz panoramę miasta, a także zasiądziesz za sterami latającego Trabanta na polskich numerach rejestracyjnych. Bądź też o 21:00 przed wejściem, aby zobaczyć mały spektakl.

Pod Złotą Różą

To coś dla miłośników żydowskiej kuchni. Restauracja serwuje koszerne dania, ale w menu nie znajdziesz cen. Możesz za to się targować. Ba, nawet musisz! W przeciwnym wypadku wydasz fortunę. Spróbuj koniecznie „pejsachówki”, czyli pysznej nalewki na rodzynkach.

Kumpel

Przytulna restauracja, w której serwowane są smaczne dania kuchni galicyjskiej oraz świeżo warzone piwo. Pobyt umila muzyka z epoki oraz ciepły wystrój wnętrza z kilkoma polskimi akcentami. Jeśli czujesz się na siłach możesz wykorzystać swój subtelny dotyk i odpowiednim masażem skłonić nagą kobietę do nalania darmowej szklanki piwa!

Gazowa Lampa

Pub-muzeum z największą kolekcją lamp naftowych w Europie, do którego zaprosi Cię sam Ignacy Łukasiewicz. W środku posłuchasz porządnej rockowej muzyki, zmierzysz się z wybuchami ognia, a drinki wypijesz ze szkła laboratoryjnego. Wśród alkoholi znajdziesz między innymi „Naftówkę”, „Benzynówkę” i „Diesela”.

Najdroższa Galicyjska Restauracja

Na ten lokal nie masz szans trafić przypadkowo. Musisz znać jego lokalizację. A jeśli już znajdziesz wejście, to czeka Cię mała niespodzianka. Wnętrze stylizowane jest na prawdziwą lożę masońską, a ceny faktycznie odpowiadają nazwie restauracji. Jeśli nie masz karty „Lokal” lepiej nie zamawiaj w ciemno. Z kartą natomiast przysługuje Ci 90% zniżka na wszystko! W toalecie także poczujesz się jak prawdziwy bogacz.

Kryjówka

Lokal, który odwiedza rocznie milion gości. We Lwowie to najważniejsze miejsce schronienia każdego żołnierza. Wejść więc możesz tylko na hasło „Слава Україні”. Wnętrze stylizowane jest na prawdziwą kryjówkę partyzantów. Jednocześnie jest miejscem do rozwijania umiejętności bojowych w strzelaniu z wiatrówki. Możesz więc śmiało wsadzić śrut między oczy Stalina.

Kopalnia Kawy

Zwykła kawiarnia to za mało! Tutaj dostaniesz kask górniczy i sam udasz się na wyrobisko, by odkrywać historię lwowskiej kawy. Powalający zapach towarzyszył Ci będzie w trakcie całego pobytu, a różnorodne smaki kaw przyprawią o zawrót głowy. Kopalniane podziemia sprawią, że poczujesz się jak prawdziwy górnik.

Manufaktura Czekolady

Jeśli jesteś fanem słodyczy, to oszalejesz natychmiast po wejściu do środka. Cała kamienica wypchana jest po brzegi czekoladą, którą wytwarza się ręcznie. Możesz przyglądać się procesowi produkcji bez najmniejszego skrępowania. Zapomnij o liczeniu kalorii tylko daj się ponieść niesamowitym smakom.

Mięso i Sprawiedliwość

Kat otworzył knajpę, ponieważ jego poprzedni interes nie bardzo się kręcił. Za to atrakcje, jakie oferował, od wieków pozostały bez zmian. Daj się zakuć w dyby, przykuj się do krzesła lub zamknij znajomego w klatce. Sprawdź też koniecznie jakie narzędzia tortur masz do dyspozycji. Oczywiście spróbuj też przepysznego mięsa prosto z grilla.

Michał

Mistrz Europy Centralnej, dwukrotny Mistrz Słowacji i Wicemistrz Polski w klasie w rajdach samochodowych. Czterokrotnie przepłynął Wisłę od źródeł do ujścia. Okrążył na motocyklu Polskę wzdłuż wszystkich granic. Poszukiwacz przygód i nowych możliwości. Pasjonat podróży, fotografii, motoryzacji, sportów ekstremalnych i jazdy na rowerze.

Dodaj komentarz